Simulation Of Conscience

Карта пересувань у часі та просторі.


Previous Entry Поділитися Next Entry
Полярність.
Портрет
zovsimplus
Звідки вони беруться, куди потім зникають? Ці дівчата у теплих шаликах і легких пальто, які розкидані по всіх можливих столицях країн, мови яких я знаю?

Вони щиро захоплені стрічками Трюффо і Бергмана, завзято слухають ісландську неокласику і чеський трип-хоп, вони не сплять на виставах модерних театрів і не пропускають художні виставки. Вони палять ароматні сигарети, розбираються у чаї та вині, готують рідко, але так вишукано, що жоден шеф з мішленівського ресторану не зробить це краще. Вони розповідають мені про музеї Парижу та кафе у портових містах старої Європи. Де вони побували, звісно. Вони мають витончений смак і друзів-поетів. Зрештою, саме їх кличуть богемою.

Важко уявити щось віддаленіше від мене. Слово "богема" вже викликає пекучу відразу. Щоправда, кохаються вони так само, як і пишуть, -- добре.

Вони уникають обсценних виразів, але терплять їх від мене. Вони вчать мене стримувати мою агресію, я вчу їх пити міцний алкоголь не розведеним. Вони показують мені, як користуватися крилами, я у відповідь ділюся з ними останнім.  І вони завжди знаходять мене, куди б не закинула мене доля, якими б шляхами вона мене не вела.

Деякі з них дарували мені свої дні, інші -- ночі. Зігрівали теплом рук, переховлювали, наче хусткою -- шию, мій подих. Адресували мені листи і навіть вірші.

Не вимовити словами, наскільки я вдячний цим тонких постатям, які назавжди лишають легкі сліди у мені. Не вимовити словами, що попри все це, я відчуваю лише до тебе. Не вимовити вголос.


?

Log in

No account? Create an account